
Fully Automatic Paper Cup Making Machine 28, Material Processed: Pvc
Price: 750000.00 INR / Piece
(750000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 380V |
| Production Speed | 200 cups/min |
| Cup Sizes | Multiple |
| Dimensions | 5000x1500x1800mm |
| Weight | 1500kg |
| Material | Steel |
| Usage | Manufacturing paper cups of various sizes for food service and beverage industries. Suitable for high volume production. |
| Features | Automatic operation, High speed, Paper cups, Efficient, Durable, Easy use |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price | 750000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | BAIDYANATH INDUSTRIES |
| Stock Quantity | 1665 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BAIDYANATH INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from BAIDYANATH INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
20CDFPD8197M1ZA
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 20CDFPD8197M1ZA
Deoghar, Jharkhand
Proprietor
Mr. Tinku Kr Das
Address
Barmasiya Chowk, Shakuntala Devi Deoghar, Near Durga Mandir, Rampur Deoghar, Jharkhand, 811308, India
Report incorrect details

































