


Omron Power Supply Cj1w-pa202
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Power Factor | 0.5 (typical) |
| Noise Level | 50 dB max. |
| Working Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Features | Compact design, LED status indicator, overload protection, high reliability |
| Application | Used with CJ1/CJ1M PLC series |
| Phase | Single Phase |
| Output Type | DC |
| Connector Type | Screw terminal |
| Current Range | 4.5A (Rated output current for 5V DC) |
| Rated Power | 32 W |
| Output Current | 5V DC, 4.5A |
| Cooling Method | Natural air cooling |
| Rated Current | 4.5A |
| Power Supply | Switching Power Supply |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Product Type | Power Supply Unit |
| Output Power | 32 W |
| Output Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 100-240 VAC |
| Voltage Protection | Overvoltage protection available |
| Efficiency | Approx. 70% |
| Material | Polycarbonate, flame retardant |
| Line Regulation | 0.5% max. |
| Storage Temperature | -25AdegC to +65AdegC (with no icing or condensation) |
| Weight | Approx. 250 g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
power supply unit in Bhavnagar
Report incorrect details





































