


Omron Plc Cpu Module Cj1m-cpu22
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Rated Current | 0.7 A |
| Control System | Programmable Logic Controller |
| Thickness | Standard |
| Way | 2 Way |
| Current Rating | 0.7 A |
| Rated Insulation Voltage | 500 V AC |
| Panel Type | DIN Rail Mount |
| Connectivity Type | RS-232C, Peripheral Port |
| Operating Voltage | 24 V DC |
| Cover Material | Other, Polycarbonate |
| Features | Compact Design, High-Speed Processing, Flexible Expansion |
| Protection Class | Class II |
| Rated Operation Voltage | 24 V DC |
| Base Material | Other, Engineering Plastic |
| Components | CPU, Communication Ports |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Cooling System | Natural Air Cooling |
| Product Type | Other, Plc Cpu Module |
| Material | Other, Plastic and Metal |
| Surface Finish | Other, Matte |
| Standard | IEC 61131-2 |
| Surface Color | Other, Grey |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Frequency (MHz) | 20 MHz |
| Maximum Output Current | 1.5 A |
| Dimension (L*W*H) | 90 mm x 65 mm x 50 mm |
| Application | Industrial Automation |
| IP Rating | Other, IP20 |
| Display Type | Other, LED Indicator |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details































