
Omron Cp1e-e40dr-a Drive - Plastic Metal, 10x15x5 Cm, 24v, 5a | Reliable Control, Precise Motion, Easy Integration
Price: 30000.00 INR / Piece
(30000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 10x15x5 cm |
| Weight | 2kg |
| Input voltage | 24V |
| Output current | 5A |
| Communication | Serial |
| Operating temperature | 0-50°C |
| Features | Reliable control, Precise motion, Easy integration, Durable design, Efficient operation |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Delivery Point (DP), Paypal, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Eastern Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | OMRON CP1E-E40DR-A |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | OMRON CP1E-E40DR-A |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 30000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
USED OMRON CP1E-E40DR-A
C All Type of Servo Drive Servo Motor Repairing
All Type of PLC, HMI, Servo Drive, Servo Motor, Encoder, CNC Controller
ADC Drive and AC DC Drive Repairing Service and Spare
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron ac drives in Bhavnagar
Report incorrect details







































