
Omron Cp1e-e30dr-a
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| IP Rating | IP20 |
| Humidity % | 10% to 90% RH (non-condensing) |
| Shape | Rectangular |
| Overheating Protection | YES |
| Feature | Compact size, reliable operation, easy installation |
| Operating Temperature | 0 to 55AdegC |
| Power Factor | 0.72 |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Insulation Material | High Grade Plastic |
| Color | Black |
| Surface Finish | Matte |
| Connector Type | Screw Type |
| Efficiency | High |
| Product Type | Programmable Logic Controller |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 100-240 V AC |
| Energy Consumption | 24 W max. |
| Output Type | Relay Output |
| Dimension (L*W*H) | 90 mm x 110 mm x 50 mm |
| Weight | 600 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | Compact |
| Input Voltage | 100-240 VAC |
| Material | Plastic Body |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | OMRON CP1E-E30DR-A |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | OMRON CP1E-E30DR-A |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 55 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Color | Black |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron ac drives in Bhavnagar
Report incorrect details









































