
Hawk Vision - Wireless Analog Night Vision Dome Camera | Indoor, Outdoor Use, White, Waterproof, Cmos Sensor, Remote Control
Price: 1800.00 INR
(1800.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
9
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10x5x7cm |
| Resolution | 720p |
| Sensor | CMOS |
| Power | 12V |
| Lens | 3.6mm |
| Wireless range | 30m |
| Features | Night vision, Wireless, Clear video, Easy install, Remote view, Secure footage, Affordable price |
| Color | White |
| Camera Type | Analog Camera |
| Sensor Type | CMOS |
| Camera Style | Dome Camera |
| Technology | Network |
| Special Features | Water Proof |
| Remote Control | Yes |
| Application | Indoor, Outdoor |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Holkar Infotech |
| Stock Quantity | 45 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 9 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Color | White |
| Mop | 9 |
| Currency | INR |
| Price | 1800.00 INR (Approx.) |
| Moq | 9 |
| Minimum Ordered Packs | 9 |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Vision - Night Vision
Camera Technology - Analog Camera
Camera Type - Wireless
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Holkar Infotech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Holkar Infotech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Shiv Holkar
Address
Plot No.106/2, Govind Puri, Near Kalkaji Mandir, New Delhi, Delhi, India
Report incorrect details

































