
Night Vision Camera - High Performance Components | Elevated Durability, Longer Service Life, Operational Fluency
Price: 1300.00 INR / Piece
(1300.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR range | 30m |
| Housing | Metal |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 100mm x 80mm |
| Features | Clear vision, High resolution, Durable design, Easy installation, Remote viewing, Reliable performance, Cost effective, Advanced sensor |
| Brand Name | Toshniwal Security & Solutions Pvt. Ltd. |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Price | 1300.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Features:
High performance
Elevated durability
Longer service life
Operational fluency
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Toshniwal Security & Solutions Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Toshniwal Security & Solutions Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AAFCT5485Q1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCT5485Q1ZG
New Delhi, Delhi
MANAGER
Ms. Maitri
Address
Flat No. 602, Prabhat Kiran Towers, Rajendra Place, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details








































