
Night Vision Cctv Camera - Analog & Digital Models, Bullet & Dome Styles | Cmos Sensor, Hd & Ip Capabilities, Range 10-35 M
Price: 630 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
30 Piece
In Stock
Product Specifications
| Sensor | CMOS |
| Housing | Plastic |
| Dimensions | 10x10x5 cm |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| IR LEDs | 30 |
| Features | Night vision, Wide range, HD quality, Easy install, Durable design, Remote access, Clear footage, Reliable security |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per customer requirement Per Week |
| Delivery Time | one Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Camera TechnologyAnalog Camera, Digital Camera
Camera StyleBullet Camera, Dome Camera
BrandPanasonic, Panasonic, Hikvision, CP Plus
SensorCMOS
Vision TypeNight, Day
Camera Range25 to 30 m, 10 to 15 m, 15 to 20 m, 20 to 25 m, 30 to 35 m
HD , IP Night Vision CCTV Camera
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Saumyaa Automation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Saumyaa Automation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
24BEYPS8196A1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BEYPS8196A1ZT
Vadodara, Gujarat
Name
Mr. Ankur Shah
Address
FF-113, PHONIX COMPLEX, SAYAJIGUNJ, Vadodara, Gujarat, 390005, India
night vision camera in Vadodara
Report incorrect details










































