
Night Vision Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Image Sensor | 1/3" Sony Super HAD CCD |
| Resolution | 380 TVL |
| Lens | 3.6mm |
| Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Dimensions | NA |
| Features | Low Light, Clear Image, Long Life, Durable, Easy Install |
Company Details
SHAH COMPUTER, Established in 2001 at Vadodara in Gujarat, is a leading Supplier,Trading Company of Surveillance Equipment in India. SHAH COMPUTER is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Night Vision Camera, SHAH COMPUTER has made a reputed name for itself in the market with high-quality Alarm Function Panic Bars, Automatic Door System, Automatic Gate Openers Two Side, etc.
Focusing on a customer-centric approach, SHAH COMPUTER has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SHAH COMPUTER at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, SHAH COMPUTER has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SHAH COMPUTER at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Vaibhav R. Shah
Address
No.G/2, Aristo Appartment, Arunodaya Society, Alkapuri, Vadodara, Gujarat, 390007, India
night vision camera in Vadodara
Report incorrect details































