
Night Vision Cctv Camera - Advanced Wireless Remote Monitoring | Full Lan Connectivity, Internet Access Via Laptop & Mobile, Strategic Coverage Areas
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Resolution | 600TVL |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 100x80x70mm |
| Materials | Aluminum alloy |
| Weight | 0.5kg |
| Features | Night vision, Wireless access, Remote viewing, High resolution, Easy installation, Secure monitoring, Wide coverage |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PRP REMOTE SURVEILLANCE SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PRP REMOTE SURVEILLANCE SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2001
GST NO
27AIDPK2484P1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AIDPK2484P1ZQ
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Paresh M. Khona
Address
OFFICE NO-H-7, LIBERTY COMPLEX-2, NEAR-PIZZA HUT, NORTH MAIN ROAD, KOREGAON PARK, Pune, Maharashtra, 411001, India
night vision camera in Pune
Report incorrect details






































