
Ms Pipes - High-quality Mild Steel, Durable And Versatile For Various Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter Range | 15-150mm |
| Wall Thickness Range | 1.5-10mm |
| Length Range | 6-12m |
| Surface Finish | Black |
| Standards | IS |
| Usage | Construction, fabrication, and general engineering applications. |
| Features | Durable pipes, Versatile use, High Strength, Cost-effective, Reliable supply |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dynamis Steel has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from Dynamis Steel at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27CAFPS6943D1ZG
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cheque, Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27CAFPS6943D1ZG
Mumbai, Maharashtra
Marketing Manager
Mr. Sandeep Singh
Address
Plot No - 252, Sonapur Lane, Quay Street, Darukhana, Mumbai, Maharashtra, 400010, India
ms pipe in Mumbai
Report incorrect details









































