
Ms Pipe - Mild Steel, Durable And Reliable Quality Assortment
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 25-100 mm |
| Wall Thickness | 2-10 mm |
| Length | 6000 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Standards | IS 1239 |
| Usage | Structural applications, fluid conveyance, industrial use |
| Features | Durable, Versatile, Reliable, Cost-effective, High strength, Corrosion resistant |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HTC PIPES LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from HTC PIPES LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
MANAGER
Mr. Urvish Dhobi
Address
D-46, BARAMATI, MIDC INDUSTRIAL AREA, OPP. TO BHARAT FORGE CO., Pune, Maharashtra, 413133, India
ms pipe in Pune
Report incorrect details






























