
Ms Pipes By Sri Venkateswara Agencies
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter Range | 20-100 mm |
| Wall Thickness Range | 2-10 mm |
| Length Range | 6-12 m |
| Surface Finish | Black |
| Standards | IS |
| Usage | Structural applications, fencing, and general construction |
| Features | High Strength, Durable, Corrosion Resistant, Versatile, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sri Venkateswara Agencies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from Sri Venkateswara Agencies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr. Ramesh M
Address
Plot-11 Red Hills Road, Kolathur, Venkat Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600099, India
ms pipe in Chennai
Report incorrect details










































