
Mobile Head Phone By Advanced Power Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Earphone |
| Color | Black |
| Connector | 3.5mm |
| Driver Size | 10mm |
| Cable Length | 1.2m |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 100dB |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Usage | Mobile phone audio playback and calls |
| Features | Simple design, Easy use, Durable build, Cost effective, Reliable audio |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Trouble free performance
Simple installation
Enhanced service life
Highly compatible
No heating
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADVANCED POWER SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from ADVANCED POWER SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALGPK8673A1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALGPK8673A1Z3
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sushil Kumar Rai
Address
Office No. G-9/65, Sangam Vihar, Near Shooting Range Road, New Delhi, Delhi, 110062, India
Report incorrect details




































