
Mobile Earphones - Premium Build Quality | Crystal Clear Sound, Custom Sizes And Shapes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Earphone |
| Color | Black |
| Connector | 3.5mm |
| Impedance | 32 ohms |
| Sensitivity | 105dB |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Cable Length | 1.2m |
| Usage | Mobile phone calls and music |
| Weight | 10g |
| Features | Clear sound, Wide range, Durable design, Compact size, Easy use |
Product Overview
Key Features
We are engaged in providing our esteemed clients broad array of Mobile Earphones. The product range offered by us is procured from the reliable and trusted vendors of the industry, who manufacture this in compliance with the high quality standards. This Mobile Earphone provides crystal clear sound that enhances the feel of listening to music. It is available in a wide range of sizes and shapes as per the specifications of different mobile phones.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INCELL TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from INCELL TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
GST NO
07AADCI0826Q1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCI0826Q1ZA
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Deepak Gupta
Address
Shop No. 1, Lotus Palza Basement, WEA, Karol Bagh New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details







































