
Mobile Earphone - Premium Audio Quality, Durable Design | Enhanced Sound Experience, Comfortable Fit
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Connector | 3.5mm |
| Cable Length | 1m |
| Driver Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Impedance | 32 ohms |
| Sensitivity | 100dB |
| Usage | Mobile phone audio playback |
| Material | Plastic, Copper |
| Features | Portable audio, Wired sound, Compact design, Affordable price, Durable build |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S C Finetechnix India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from S C Finetechnix India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
GST NO
09AAVCS9004J1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAVCS9004J1ZO
Noida, Uttar Pradesh
Sales & Marketing Manager
Mr. Ashish Gupta
Address
Plot No. B-41, PHASE-2, NEAR BY NSEZ RED LIGHT, Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
earphone in Noida
Report incorrect details

































