
Mobile Earphone - Superior Quality Materials | Robust Design, Optimum Durability, High Sound Quality & Base
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Connector | 3.5mm |
| Cable Length | 1m |
| Driver Size | 10mm |
| Impedance | 32 ohms |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Sensitivity | 100dB |
| Material | Plastic/Copper |
| Usage | Mobile phone music playback, other audio devices |
| Features | Robust design, Optimum durability, Easy to use, High sound, Optimum base |
Product Overview
Key Features
To upgrade the existing range
and technology used, we are engaged in manufacturing and supplying Mobile Earphone. This earphone is ideal for listening music and supports various mobiles and devices. At
our advanced production unit, the offered earphone is manufactured using superior
quality raw materials with the aid of sophisticated techniques by our adroit
professionals. Additionally, our valued patrons can avail this Mobile Earphone
at competitive prices from us.
Features:
- Robust design
- Optimum durability
- Simple and easy to use
- High sound and optimum
base
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. K. POWER TECHNO INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from A. K. POWER TECHNO INDIA at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BDTPK9543D1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BDTPK9543D1Z5
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sarvesh Kumar
Address
Plot No - S-60, S-Block, Gali No-7/10, Vikas Nagar, Uttam Nagar, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details








































