
Mobile Charger - Ac 100v-265v Input, Dc 4-12v 800ma Output, Black Housing, 3.5m Wire Length, Led Light Feature
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-265V |
| Input Current | 125mA |
| Output Voltage | 4-12V |
| Output Current | 800mA |
| Connector Type | All Pins |
| Housing Material | Plastic |
| Cable Length | 3.5m |
| LED | Yes |
| Usage | Charges mobile phones and other compatible devices. |
| Color | Black |
| Features | Wide Input, Versatile Output, LED indicator, Compact design, Long Cable |
Product Overview
Key Features
1.Input: AC 100V-265V 125mA 2.Output: DC 4-12V 800mA
3.LED light
4.Connector:All Pins
5.Housing: black
6.Length of wire:3.5m
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DDAZ OVERSEAS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from DDAZ OVERSEAS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Partner
Mr. Rockey Verma
Address
No- 25, Near- Gaffer Market, Karol Bagh, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details


























