
Mobile Charger - Optimum Grade Material, Black Color, 6 Months Warranty | Designed Using Cutting-edge Techniques
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, metal |
| Dimensions | 8x6x4 cm |
| Input voltage | 100-240V |
| Output current | 1A |
| Output voltage | 5V |
| Weight | 100g |
| Warranty | 6 months |
| Features | Fast charging, Durable design, Compact size, Easy to use, Safe charging |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nitin Mobile has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from Nitin Mobile at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
Seller Details
Visakhapatnam, Andhra Pradesh
Name
Nitin
Address
null Visakhapatnam, Andhra Pradesh, 530026, India
mobile battery charger in Visakhapatnam
Report incorrect details
































