
Mobile Charger - High-grade Material , Compact Portable Design For Efficient Charging
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wall Charger |
| Color | Black |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro USB |
| Usage | Charges mobile phones and other compatible devices. |
| Safety Standards | CE, RoHS |
| Features | Compact size, Portable, Fast charging, Reliable power, Cost-effective |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Multilink has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Multilink at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Deputy Manager
Mr. Sarvana Kumar
Address
497 B, IV Phase, Peenya Industrial Area, Peenya, Bengaluru, Karnataka, 560058, India
mobile battery charger in Bengaluru
Report incorrect details





































