
Mobile Charger - Energy Efficient Design, Durable Build Quality | Impeccable Performance And Easy Installation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Charger |
| Color | Black |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Cable Length | 1m |
| Usage | Charges mobile phones and other compatible devices. |
| Weight | 50g |
| Connector Type | DC Jack |
| Features | Energy efficient, Durable, Easy install, Long life |
Product Overview
Key Features
Features:
Impeccable
Energy efficient
Durable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, COMFORT ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from COMFORT ENGINEERING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ambernath, Maharashtra
Proprietor
Mr. Shiv Kumar
Address
BASEMENT 1-2, Laxmi Sagar Apt, Near commissioner banglow, Shiv Mandir Road, Ambernath East, Ambernath, Maharashtra, 421502, India
Report incorrect details






































