
Mobile Battery By Eon Electric Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 880 mAh |
| Chemistry | Li-ion |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 40x50x10mm |
| Weight | 20g |
| Warranty | 1 year |
| Compatibility | Multiple models |
| Features | Long life, High capacity, Reliable power, Fast charge, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
500
Establishment
1958
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAACI0142E1Z5
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAACI0142E1Z5
Noida, Uttar Pradesh
CHAIRMAN & MANAGING DIRECTOR
Mr. V. P. Mahendru
Address
No. B-88, Sec-83, Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
Report incorrect details








































