
Mobile Battery - High-performance Lithium-ion Batteries For Android & Keypad Phones | Superior Quality, Reliable Power, All Models Supported
Price Trend: 55.00 - 350.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 4GB |
| Type | Micro SD |
| Speed | Class 10 |
| Dimensions | 11x15mm |
| Material | Flash memory |
| Interface | SD |
| Weight | Less than 1g |
| Features | High speed, High quality, Large capacity, Easy to use, Durable, Reliable, Affordable |
| FOB Port | Asansol |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Packaging Details | Box Cartoon Packing |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G TEC has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from G TEC at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Retailer
Employee Count
15
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday








































