
Mobile Batteries By Nancy Impex Private Limited
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Li-ion |
| Capacity | 1020mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 45x35x10mm |
| Weight | 20g |
| Warranty | 6 Months |
| Connector | Standard |
| Features | Long life, High capacity, Quick charge, Reliable power, Compatible, Durable, Affordable |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Delivery Point (DP), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NANCY IMPEX PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from NANCY IMPEX PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
700
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAACN5430E1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACN5430E1ZV
New Delhi, Delhi
Backend Executive
Ms Kanika Sharma
Address
B-23, Mayapuri Industrial Area, Phase 1, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details









































