
Mobile Battery - Superior Quality Raw Materials, Easy To Fit , Highly Durable, Compact Design, Ideal For Continuous Power Supply
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Phone Battery |
| Color | White |
| Capacity | 2000 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 60x40x10 mm |
| Weight | 30g |
| Material | Li-ion polymer |
| Usage | Powering Xiaomi 3 phone |
| Compatibility | Xiaomi 3 |
| Features | Easy fit, Highly durable, Fine finish, Compact design, Long lasting |
Product Overview
Key Features
In this competitive era,
we are engaged in manufacturing and supplying an excellent array of Mobile Battery. This battery is ideal for providing a continuous power supply to various phones
to run efficiently. The offered battery is manufactured using
superior quality raw materials under the stern guidance of our skilled
professionals with the aid of modern techniques. Further, this Mobile Battery
can be availed from us in various technical specifications at market prices
within promised time span.
Features:
- Easy
to fit - Highly
durable
Fine
finish- Compact
design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. K. POWER TECHNO INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from A. K. POWER TECHNO INDIA at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BDTPK9543D1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BDTPK9543D1Z5
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sarvesh Kumar
Address
Plot No - S-60, S-Block, Gali No-7/10, Vikas Nagar, Uttam Nagar, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details






































