
Mobile Battery - Long-lasting Performance | Easy Compatibility With Multiple Devices
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Lithium-ion |
| Capacity | 1000mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 40x35x10mm |
| Weight | 20g |
| Warranty | 6 months |
| Connector | Standard |
| Features | Long life, Easy connect, Market price, Durable, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHREE BALAJEE MANUFACTURING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Batteries from SHREE BALAJEE MANUFACTURING at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ECSPK5425D1ZG
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
2010-2018
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ECSPK5425D1ZG
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Montu Aggarwal
Address
First Floor Building No-535 Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
mobile battery in Delhi
Report incorrect details





































