
Mobile Battery - Superior Quality Material, Customizable Specifications | Expertly Manufactured For Optimal Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Battery type | Li-ion |
| Capacity | 1800mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x40x10mm |
| Weight | 30g |
| Material | Lithium polymer |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Long life, Fast charge, High capacity, Reliable power, Durable build |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jai Sai Garment has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from Jai Sai Garment at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Karana Malhotra
Address
Plot No-B/252, Sanjay Nagar, Sector 23, Near Jama Masjid Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201001, India
Report incorrect details

































