
Mobile Batteries - High-quality Lithium-ion Cells, Direct From Trusted Suppliers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Battery Type | Lithium-ion |
| Capacity | 1500mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 4.5x3x1cm |
| Weight | 30g |
| Warranty | 6 Months |
| Material | ABS Plastic |
| Features | Long Life, High Capacity, Fast Charging, Reliable Power, Durable Design, Perfect Fit, Easy Install |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Reliable Mobcom has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from Reliable Mobcom at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Navneet
Address
Plot No.79, Block-RZ, Mohan Nagar, West Sagarpur, Near Rakesh Electronics, New Delhi, Delhi, 110045, India
Report incorrect details

































