
Mobile Battery By Gamma Mobile India Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Lithium-ion |
| Capacity | 1500mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x40x10mm |
| Weight | 30g |
| Warranty | 1 year |
| Connector | Standard |
| Features | Long Life, High Power, Fast Charge, Durable Design, Reliable Performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gamma Mobile India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from Gamma Mobile India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGCG0528A1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGCG0528A1Z7
New Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Amit Luthra
Address
Plot No. A82, Block A, Naraina Industrial Area, Phase 1, Near Main Market, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details





































