
Mobile Battery - Premium Quality Materials, Rugged Performance , Hassle-free Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Lithium Polymer |
| Capacity | 2800mAh |
| Voltage | 3.8V |
| Dimensions | 67x44x5mm |
| Weight | 35g |
| Warranty | 6 Months |
| Certifications | CE, RoHS |
| Features | Long Life, Fast Charge, High Capacity, Reliable Power, Durable Design |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shree Balajee Accesories & Mobile Store has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from Shree Balajee Accesories & Mobile Store at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Dehradun, Uttarakhand
Proprietor
Mr. Subhash
Address
Raipur, Raipur Road, Near Ram Leela Maiden, Dehradun, Uttarakhand, 248001, India
Report incorrect details






















