
Milk Pouch Packing Machine - Aluminium, 2000x1000x1200 Mm, Silver | 2400 Capacity, Semi-automatic, Electric Drive
Price: 147000.00 INR / Unit
(140000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
147000.00 INR / Unit
Weight :
550.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Material | Aluminium |
| Feature | Apparel, Beverage, Food, Chemical |
| Capacity | 2400 Kg/hr |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 110-240 Volt (v) |
| Weight (kg) | 500-900 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 2000 x 1000 x 1200 Millimeter (mm) |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 4 Week |
| Packaging Details | Wooden Box. |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Central America, Africa, South America |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| MRP | 147000.00 INR |
| Pkg Box Length | 140.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | PRESTO PACK |
| Price | 140000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 260.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Color | Silver |
| Min Quantity | 1 |
| Weight | 550.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| GSTIN | 5% |
| Stock Quantity | 10 |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 115.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
1996
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36AABCP7008F1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AABCP7008F1ZN
Hyderabad, Telangana
Managing Director
Mr Ch. Uma Maheswara Rao
Members since
25 Years
Address
Plot no:59, Door no: 05-55/59, KK Owners Society, Near Haryana Weigh Bridge, Jeedimetla, Hyderabad, Telangana, 500100, India
pouch packing machine in Hyderabad
Report incorrect details








































