
Liquid Pouch Packing Machine - Stainless Steel, 1000 X 600 X 1500 Mm | Easy Operation, High Speed, Durable, Automatic & Accurate Filling, User-friendly Interface, Low Maintenance
Price: 750000.00 INR
(750000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power Consumption | 1.5 kW |
| Filling Range | 250 ml - 1000 ml |
| Dimensions | 1000 x 600 x 1500 mm |
| Weight | 250 kg |
| Operating Pressure | 4-6 bar |
| Voltage | 220 V |
| Features | Easy Operation, High Speed, Durable Construction, Automatic Filling, Accurate Filling, User-friendly Interface, Low Maintenance |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 750000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Number |
| Unit Type | Number |
| Brand Name | Deep Liquid Pack |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DEEP AUTOMATION AND PACKAGING COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Packaging Machine from DEEP AUTOMATION AND PACKAGING COMPANY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2019
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27BJRPT2529N1ZA
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BJRPT2529N1ZA
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Dilip
Address
Shiv Parvati Industrial Estate, Gate No. 82, Jyotiba Nagar, Talwade Road, Pune, Maharashtra, 411062, India
milk pouch packing machine in Pune
Report incorrect details




































