
Leo Ceiling Fan - Elegant Gold And Lotus Design | Premium Quality With International Standards Compliance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Ceiling Fan |
| Dominant Color | White |
| Blade Span | 1200 mm |
| Motor Speed | 300 RPM |
| Power Consumption | 75 W |
| Material | Steel,ABS |
| Weight | 5 kg |
| Usage | Residential cooling,interior decoration |
| Warranty | 1 year |
| Features | Elegant design, Quiet operation, Efficient cooling, Durable build, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Deals In :- Air Curtain , Fly insect killer, Hand Dryer, Pvc strip Curtain Pump Fan Geyser Cooler, Pressure pump , Exhaust fan , Industrial Exhaust fan , Industrial wall fan, Water cooler, Deep Freezer,
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAEFV9461G1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAEFV9461G1ZS
Jaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr L K Gupta
Address
Plot No. 23, Gupta Ji Tower, Opposite City Center, S. C. Road, Jaipur, Rajasthan, 302001, India
ceiling fans in Jaipur
Report incorrect details







































