
Lenze Emb9351-e - Used Condition, High Performance Controller For Industrial Automation Applications, Reliable Operation In Demanding Environments
Price: 29000.00 INR / Piece
(29000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Feature | Programmable, DIN rail mountable |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Humidity % | 10aEUR"90% (non-condensing) |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Overheating Protection | YES |
| Color | Grey |
| Insulation Material | ABS |
| Shape | Rectangular |
| Connector Type | Screw Type |
| Efficiency | High |
| IP Rating | IP20 |
| Surface Finish | Matte |
| Product Type | Industrial Display Controller |
| Application | Automation, Industrial Machine Control |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Output Type | Relay Output |
| Dimension (L*W*H) | 122 mm x 100 mm x 42 mm |
| Weight | 800 g |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Phase | Single Phase |
| Size | Compact |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Material | ABS Plastic |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | LENZE EMB9351-E |
| Mop | 1 |
| Brand Name | LENZE |
| Stock Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Color | Grey |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 29000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































