
Omron Nb7w-tw00b
Price: 10500.00 INR / Piece
(10500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Mounting Type | Panel mounting |
| Operating Temperature | 0 to 50AdegC |
| Insulation Material | Engineering plastic |
| Overheating Protection | Other, Built-in temperature monitoring |
| Feature | Touch function, high resolution, LED backlight |
| IP Rating | IP65 (front only) |
| Connector Type | Screw terminal, Ethernet RJ45 |
| Surface Finish | Anti-glare coated display |
| Shape | Rectangular |
| Color | Black & Silver |
| Efficiency | High efficiency display |
| Humidity % | 10aEUR"90% (non-condensing) |
| Product Type | HMI Touch Screen |
| Application | Industrial Automation Interface |
| Protection Level | Other, Front panel: IP65 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 VDC |
| Energy Consumption | 13.8 W (max) |
| Output Type | Digital/Analog outputs via PLC |
| Dimension (L*W*H) | 202A--150A--47 mm |
| Weight | Approx. 1.2 kg |
| Input Voltage | 24 VDC |
| Size | 7 inch TFT LCD |
| Phase | Single phase |
| Connection Type | Ethernet, RS232C, RS422A/485 |
| Material | Plastic (Front panel), Aluminum (Rear panel) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque, Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | OMRON NB7W-TW00B |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 31 |
| Brand Name | OMRON NB7W-TW00B |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Color | Black & Silver |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 5 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 10500.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BUSPP5705J1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BUSPP5705J1Z5
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Imtiyazbhai Iqbalbhai Pariyani
Members since
6 Years
Address
Vadava Talavdi, Rathod Nivas, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron ac drives in Bhavnagar
Report incorrect details





































