









Lenze E82zaflc010 - Used Drive Controller | Precision Performance, Reliable Operation, Robust Build Quality
Price: 1111.00 INR / Piece
(1111.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| IP Rating | IP20 |
| Connector Type | Screw Terminal Block |
| Surface Finish | Matte |
| Mounting Type | Panel Mounting |
| Color | Grey |
| Feature | Reduces Radio Interference; Improves Device EMC |
| Humidity % | <95% (non-condensing) |
| Efficiency | Optimized for EMC Filtering |
| Insulation Material | High-Grade Polymer |
| Operating Temperature | -10A,AdegC to +45A,AdegC Celsius (oC) |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Input Filter Module |
| Application | EMC Filter for Frequency Inverters |
| Protection Level | Other, EMC Compliance |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz Hertz (HZ) |
| Rated Voltage | 230/400 V AC Volt (V) |
| Output Type | Filtered AC |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 90 x 36 x 43 mm Millimeter (mm) |
| Weight | Approx 0.25 kg Kilograms (kg) |
| Input Voltage | 230/400 V AC Volt (V) |
| Phase | Single/Three Phase Compatible |
| Size | Compact |
| Material | Industrial Grade Plastic & Metal |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Others, Letter of Credit (L/C) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | USED LENZE E82ZAFLC010 |
| Brand Name | LENZE |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 1111.00 INR (Approx.) |
| Color | Grey |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc automation control panel in Bhavnagar
Report incorrect details


































