
Led Wall Washer Light - Aluminum, 1000mm, Silver | 12w/18w/24w/26w, Rgb Color, Dmx Control, Adjustable Angle, Waterproof, Energy Efficient
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Wall Washer |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Light color | RGB |
| Input voltage | DC24V/AC85-265V |
| Size | 1000mm |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Waterproof, Durable, Easy installation, Adjustable angle, RGB color, DMX control |
Product Overview
Key Features
a cInput Voltage:dc24v/ac85-265v
a cpower: 12w, 18w, 24w, 26w
a cLED standard;high power 1w/led
a cLED quantity:4, 6, 8, 12(RGB)
a cProduct size:1000mm
a cControl system:dmX512 or auto control
a cBeam angle:30A , 45A
a cWaterproof:Lp68
a cColour:rgb color/single colour
Clients can avail this LED Wall Washer Light at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sandhya Electricals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Sandhya Electricals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhojpur, Bihar
Proprietor
Mr. Zubair
Address
Dist Board Road, Dist- Saharsa, Bhojpur, Bihar, 801119, India
led wall washer light in Bhojpur
Report incorrect details





































