
Led Wall Washer Light - Aluminum, 1000mm, Rgb Color | Adjustable Beam Angle, Dmx512 Control, Ip68 Rated, Energy Efficient, High Brightness
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Wall Washer |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | RGB |
| Input voltage | AC85-265V |
| Size | 1000mm |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, IP68 rated, RGB color, DMX512 control, High brightness, Adjustable beam angle |
Product Overview
Key Features
a cInput Voltage:dc24v/ac85-265v
a cpower: 12w,18w,24w,26w
a cLED standard;high power 1w/led
a cLED quantity:4,6,8,12(RGB)
a cProduct size:1000mm
a cControl system:dmX512 or auto control
a cBeam angle:30A ,45A
a cWaterproof:Lp68
a cColour:rgb color/single colour
Clients can avail this LED Wall Washer Light at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, The Elegant Electrical Solution Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from The Elegant Electrical Solution Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Samastipur, Bihar
proprietor
Mr. Mashir
Address
NH-28, Chandni Chowk, Tajpur, Samastipur, Bihar, 848130, India
led wall washer light in Samastipur
Report incorrect details






































