
Led Wall Washer Light - Dc24v / Ac85-265v Input Voltage, 12w-26w Power Range | Waterproof Ip68, Dmx512 Control System, Rgb Color Options
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Wall Washer |
| Color | Red |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor Lighting |
| Light color | RGB |
| Input voltage | AC85-265V |
| Size | 1000mm |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, High brightness, Waterproof, RGB color, DMX control, Adjustable beam angle, Easy installation |
Product Overview
Key Features
a cInput Voltage:dc24v/ac85-265v
a cpower: 12w,18w,24w,26w
a cLED standard;high power 1w/led
a cLED quantity:4,6,8,12(RGB)
a cProduct size:1000mm
a cControl system:dmX512 or auto control
a cBeam angle:30A ,45A
a cWaterproof:Lp68
a cColour:rgb color/single colour
Clients can avail this LED Wall Washer Light at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VINI INDUSTRIES Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from VINI INDUSTRIES Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AABCI9323C2ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCI9323C2ZU
Vaishali, Bihar
Proprietor
Mr. Zubair Z.
Address
vicky lights House, Mahua Main Road, Dist- Vaishali, Bihar, 844504, India
led wall washer light in Vaishali
Report incorrect details




































