
Led Wall Washer Light - Dc24v/ac85-265v, 1000mm Size, Rgb Single Color Options | Dmx512 Control, Waterproof Ip68, Multiple Power Ratings
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Wall Washer |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Wall lighting |
| Light color | RGB |
| Input voltage | DC24V/AC85-265V |
| Size | 1000mm |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, Easy install, Dimmable |
Product Overview
Key Features
a cInput Voltage:dc24v/ac85-265v
a cpower: 12w,18w,24w,26w
a cLED standard;high power 1w/led
a cLED quantity:4,6,8,12(RGB)
a cProduct size:1000mm
a cControl system:dmX512 or auto control
a cBeam angle:30A ,45A
a cWaterproof:Lp68
a cColour:rgb color/single colour
Clients can avail this LED Wall Washer Light at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Upendera Electrical has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Upendera Electrical at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Katihar, Bihar
Proprietor
Mr. Zubair
Address
Dr. Rajendra Prasad Path, New Market, Katihar, Bihar, 854105, India
led wall washer light in Katihar
Report incorrect details




































