
Led Wall Washer Light By Bharat Electricals
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Wall Washer |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | RGB |
| Input voltage | AC85-265V |
| Size | 1000mm |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long life, High brightness, Easy installation, Durable, Waterproof, RGB color, Adjustable beam angle |
Product Overview
Key Features
a cInput Voltage:dc24v/ac85-265v
a cpower: 12w, 18w, 24w, 26w
a cLED standard;high power 1w/led
a cLED quantity:4, 6, 8, 12(RGB)
a cProduct size:1000mm
a cControl system:dmX512 or auto control
a cBeam angle:30A , 45A
a cWaterproof:Lp68
a cColour:rgb color/single colour
Clients can avail this LED Wall Washer Light at industry leading prices from us.
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Name
Bijlee Ghar Electricals
Address
Charbagh lucknow.....pin code 226001... Lucknow, Uttar Pradesh, 226001, India
led wall washer light in Lucknow
Report incorrect details






































