
Led Wall Washer Light By Star Light Enterprises
Price: 2744.00 INR
(2450.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
5500.00 INR / Piece
Weight :
1.50 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Red, Green, Blue etc. |
| Material | LED |
| Payment Terms | Others, Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10000 Per Month |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 1.50 Kilogram |
| Max Quantity | 1000 |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Breadth | 2.50 in |
| Min Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 48.00 in |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| MRP | 5500.00 INR |
| Currency | INR |
| Color | Red, Green, Blue etc. |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | star light |
| GSTIN | 12% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Price | 2450.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 5.00 in |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Model : -36 (L)
LEDs : 1 x 36 no.
Power : 36W
Lumen : 2880
Model : -36 (L) RGB
LEDs : 1 x 36 no.
Power : 26W
Lumen : 2880
LED Walkover Other Details:-
Size : 1000mm length
Body : Aluminium Extrusion with Toughened Glass (IP-65).
RGB : It means colour changing with in-built DMX 512 Controller.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Star Light Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Star Light Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
23CTYPK5046D2ZH
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23CTYPK5046D2ZH
Betul, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Pradeep Barpete
Address
B No. 101, 1st Floor, Dwarka Nagar, Badora Betul, Madhya Pradesh, 460001, India
led wall washer light in Betul
Report incorrect details










































