
Led Wall Mounted Up Down Light - Premium Quality Materials, High Illumination, Intricate Design | Easy To Install For Homes, Hotels, And Villas
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | Wall light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10x10cm |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy saving, Modern design, Durable, Easy installation, High brightness, Versatile |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
High illumination
Easy to install
Intricate design
Applications:
Homes
Hotels
villas
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mechatronik Technologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get LED Products from Mechatronik Technologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ravi Talreja
Address
No.- 16/16 A, Rudhraksh Complex, Phase1, Vatva Gidc, Opposite Annapurna Restaurant, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
wall mounted led lights in Ahmedabad
Report incorrect details



































