
Led Wall Mounted Light By Lights Divine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10x5x2 inches |
| Wattage | 5W |
| Voltage | 12V |
| Color temperature | 6000K |
| Lifespan | 50000 hours |
| Warranty | 1 year |
| Features | Elegant design, Easy installation, Energy efficient, Durable material, Bright lighting, Customizable, Affordable price |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | packed in boxes |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Lights Divine has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Lights Divine at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sumeet Sachdeva
Address
Shop no.33, near raja garden crossing, raja garden, opposite metro pillar 374, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details






































