
Led Wall Focus Light Application: Indoor
Price: 300 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 100x100mm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| LED Type | COB |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | 2 years |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Stylish design, Easy install, Durable, Bright light, Premium quality |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Product Type | LED Focus Light |
| Input Voltage | 240 Volt (V) |
| Application | Indoor,Outdoor |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10000-20000 Per Month |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, North America, Eastern Europe, Western Europe, Africa, Central America, Middle East, South America |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
300
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
10BDKPJ4929H1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 10BDKPJ4929H1ZO
Madhubani, Bihar
Proprietor
Mr Satyajit Jha
Address
Bimal Complex, Ganga Sagar Chowk, Madhubani, Bihar, 847211, India
led focus light in Madhubani
Report incorrect details










































