
Led Focus Light 220v Application: Indoor
Price: 672.00 INR / Piece
(600.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Type | LED |
| IP Rating | IP44 |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x5x5cm |
| Weight | 0.5kg |
| Color Temperature | 6000K |
| Features | Bright light, Energy saving, Easy install, Adjustable focus, Durable design, Long lifespan, IP44 rated |
| Color | White, Silver |
| Shape | Round |
| Product Type | Led Focus Light |
| Application | Indoor, outdoor |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 2-7 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 600.00 INR (Approx.) |
| Mop | 5 |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Color | White, Silver |
| Product Unit | 5 Piece/Pieces |
| Moq | 5 |
| Stock Quantity | 100 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| GSTIN | 12% |
| Brand Name | DINESH CHANDRA ENTERPRISES PRIVATE LIMITED |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
Product Overview
Key Features
Power : 220V
IP Rating: IP44
Type : Led Focus Light
Lighting Color : Pure White
Lighting Type : LED
Company Details
We take pride in our manufacturing excellence and fabricating technology-efficient models of LED Concealed Lights, LED Tube Lights, Manual Punching Machines, Automatic Driver Testing Machine, etc., at our robust facility installed with latest technology production equipment. Our experts, who hold in-depth knowledge about the industry, develop the offered range in many models, sizes and specifications. The lights we offer well-illuminate a space, these are praised for their brightness, power efficiency and longer working life. Further, we make sure to supply offered products after packing them in safe packs that guard them from damages during transits.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Tuesday To Sunday
GST NO
09AAFCD8367F1ZC
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAFCD8367F1ZC
Kasganj, Uttar Pradesh
Director
Mr Prashant Kumar Varma
Address
Gali Sattar Band, Mohalla Jai Jai Ram, Sahawar Gate, Landmark 1st Electric Pole, Kasganj, Uttar Pradesh, 207123, India
led focus light in Kasganj
Report incorrect details







































