
Led Underwater Light - Stainless Steel Body, Diameter 210mm X Length 100mm, Ip68 Rated, 12v 12x1w Single Led Colors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Underwater Light |
| Color | Silver |
| Material | Stainless steel |
| Application | Pool lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | Diameter 210mm |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Waterproof, Durable, Easy installation, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Size:Diameter 210mm length 100mm
1.Stainless steel body
2.12V 12x 1W single led colours
3.IP68
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ningbo Zimalite Electric Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Ningbo Zimalite Electric Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Yuyao, Zhejiang
Name
Mr. Eric Zhou
Address
No. 1 Gaofan, Shipoqiao Village, Lanjiang Street, Yuyao, Zhejiang, 560070, China
Report incorrect details

























