
Led Strip Lights - High Quality Flexible Ip65 Waterproof Design, Energy Efficient Illuminating Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip Lights |
| Color | Red |
| Material | PVC |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Light color | RGB |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Flexible design, Customizable length, Dimmable, Waterproof, High brightness, Versatile applications |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sariska India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Sariska India at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
MD
Dr. Vipin Rajput
Address
AA-6, Gali No-4 E, Anand Parbat Indl. Area, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details




































