
Led Strip Lights - High-quality Energy-efficient Design | Revolutionary Innovation In Modern Illumination
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Application | Indoor |
| Light color | RGB |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Easy installation, Long lifespan, Durable, Customizable, Versatile, Bright lighting, Affordable, High brightness, Dimmable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Indo Mikasa Green Lighting Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Indo Mikasa Green Lighting Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
General Manager
Ms. Monika Devi
Address
#16, RMS Building, 3rd Floor, Old No :23, New No. 12, Gopalakrishnan Street, T. Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600017, India
led light strip in Chennai
Report incorrect details





































