
Led Strips - Various Designs & Sizes | Customizable Lighting Solutions For Every Space
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip |
| Color | Purple |
| Material | PCB |
| Application | Home lighting |
| Light color | Purple |
| Input voltage | 12V |
| Size | 1m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Customizable, Versatile, Durable, Brightness control, Low heat output |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Solitaire Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Solitaire Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Ravinder Singh
Address
Office-9/8B, Tilak Nagar, New Delhi, Delhi, 110018, India
Report incorrect details




































